Serwis pixabay.com – darmowa grafika wysokiej jakości

Serwis pixabay.com oferuje zbiór wysokiej jakości grafik do dowolnego wykorzystania. Grafiki można pobrać za darmo w kilku rozmiarach. Dostępne są zarówno zdjęcia, jak również rysunki – także w formacie wektorowym (SVG).

pixabay_01

Przed pobraniem należy się zarejestrować (1.A) (bez opłat) lub, jeśli rejestracji dokonaliśmy wcześniej – zalowagować się (1.B).

Wskazówka

Można pobierać grafiki bez rejestrowania się w serwisie, jednak za każdym razem konieczne będzie przepisanie hasła z wyświetlonego obrazka (CAPTCHA), co jest czasochłonne – szczególnie, że łatwo się pomylić.

Następnie korzystając z wyszukiwarki możemy odnaleźć grafikę z interesującej nas kategorii (2). Możemy wpisywać hasła w języku polskim, ale jeśli nie znajdziemy interesujących materiałów, możemy zawsze próbować wpisać hasło w języku angielskim. Czasem daje to lepsze rezultaty.

pixabay_02

Na stronie z wynikami, zawsze możemy zmodyfikować szukane hasło, jeśli znalezione obrazy nie spełniają naszych wymagań (3).

Możemy także ograniczyć wyszukiwanie do samych zdjęć, rysunków itd. (4).

Warto jednak pamiętać, że wyniki często nie mieszczą się na jednej stronie – dlatego opłaca się przejrzeć kolejne, zanim zmienimy kryteria wyszukiwania (5).

Uwaga

Należy zwrócić uwagę, że w pierwszym wierszu (6) wyświetlane są zdjęcia komercyjne – oferowane przez sponsora serwisu.

Dopiero w kolejnych wierszach na ekranie są pokazywane grafiki do bezpłatnego, dowolnego wykorzystania.

Gdy zobaczymy zdjęcie, które nam się podoba, możemy je kliknąć by przejść do strony ze szczegółami (7).

pixabay_03

 

Na stronie zawierającej szczegóły obrazu, możemy wybrać rozmiar grafiki, jaki chcemy pobrać (8).

Wskazówka

Należy się upewnić, na jakiej licencji udostępniany jest dany obrazek – pod listą dostępnych rozmiarów grafiki umieszczony jest jej opis.

Następnie możemy ściągnąć obraz na nasz komputer korzystając z przycisku Pobierz (9).

 

Posted in Grafika and tagged .

Dodaj komentarz