Przykład prezentacji w prezi – a przy okazji kilka porad (j.ang.)

Prezi dróżnia się od innych programów i usług do tworzenia prezentacji tym, że nie przygotowujemy slajdów, które wyświetlimy jeden za drugim (choć taka możliwość także istnieje), lecz pracujemy na jednej przestrzeni, gdzie możemy umieszczać różne elementy (tekst, grafikę, filmy czy wstawione dokumenty). Podczas pokazu możemy się między nimi w sposób dowolny poruszać – przesuwać, powiększać (czyli przybliżać je na pierwszy plan) czy oddalać.

5 ważnych porad jak stać się Jedi prezentacji (j. ang.)

Warto przejrzeć 5 wskazówek w formie prezentacji opublikowanej w serwisie slideshare.com. Autor – Eugene Cheng – pokazuje, w jaki sposób można zilustrować swoje wystąpienie ciekawymi, nieszablonowymi slajdami, jednocześnie omawiając ważne według siebie zasady ich przygotowania jak również występowania publicznego. Slajdy mogą się stać także inspiracją przy opracowywaniu kolejnego wystąpienia. Wskazówka Prezentację można pobrać pod warunkiem podzielenia się nią w serwisach społecznościowych. Autor zawarł na ostatnich slajdach informację, jak to zrobić. Opisał również źródła, wykorzystanych w prezentacji, bezpłatnych czcionek oraz grafik.

Pięć zasad tworzenia prezentacji wg. Nancy Duarte

Wraz z pojawieniem się PowerPoint w wersji 2010, Nancy Duarte opublikowała szablon prezentacji stanowiący jednocześnie poradnik zawierający pięć zasad tworzenia slajdów w tym programie. Jest to także przykład dobrej praktyki w tworzeniu pomocy wizualnych. Ciekawie zastosowane przejścia i animacje, grafiki – a przede wszystkim pomysł mogą stanowić inspirację przy tworzeniu pomocy multimedialnych do kolejnego wystąpienia. Dzięki temu, że szablon można pobrać w wersji do edycji, możliwe jest podejrzenie, jak zostały osiągnięte poszczególne efekty wizualne!