Explain Everything – multimedialna tablica na tablecie

Prezentacja możliwości aplikacji
Strona programu

Explain Everything jest programem, który może się przydać każdemu, komu zdarza się występować publicznie a posiada niemal dowolny tablet. Przekształca go bowiem w multimedialną tablicę o dużych możliwościach. Jego przydatność zwiększa się, gdy podłączymy urządzenie (najlepiej bezprzewodowo) do projektora lub wielkoformatowego monitora lub telewizora. Dodatkowo umożliwia przygotowanie materiałów w formie ScreenCast, czyli zapisu wideo z komentarzem. Doskonale nadaje się więc do tworzenia materiałów edukacyjnych lub reklamowych oraz ich publikacji ich w sieci - np. na stronie www, facebooku czy blogu.

Program poza odręcznym pisaniem i rysowaniem, pozwala dodawać zdjęcia, animacje, filmy, dokumenty (np. pdf, ppt, doc, keynote) oraz notatki tekstowe. Każdym z tych elementów możemy edytować, rysować na nim i dodawać uwagi. Możemy także dodawać efekty niemal nieskończonego w odbiorze powiększania i pomniejszania elementów. Daje to możliwość przygotowania nieliniowej prezentacji, którą poprowadzimy elastycznie w zależności od oczekiwań publiczności.

Program integruje się z usługami takimi jak Evernote, Dropbox, Google Drive, OneDrive, YouTube czy Vimeo. Wstawimy więc do pokazu dokumenty zamieszczone na wirtualnych dyskach sieciowych, podobnie jak zapis naszego wykładu możemy opublikować w jednym z serwisów filmowych.

Więcej na temat programu można dowiedzieć się na stronach producenta, firmy MorrisCooke.

Program jest dostępny na najpopularniejsze systemy obecne na tabletach - iOS, Android oraz Windows. Warto też podkreślić, że jest to produkt polski!

Posted in Blog, Oprogramowanie i usługi, Recenzje and tagged , , , , .

Dodaj komentarz